На Вінниччині виявили порушення прав дитини-інваліда

На Вінниччині батьки-вихователі отримують державні кошти за піклування над підопічним, тоді як дитина п’ять місяців перебуває у психоневрологічному санаторії. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Співробітники регіонального представництва Уповноваженого в центральних областях спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Вінницькій області під час моніторингового візиту до КЗ ʺСпеціальної загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів з дошкільним відділенням Вінницької міської радиʺ виявлені обставини, що порушують права дитини-інваліда 2003 року народження. Моніторинговою групою вивчена особова справа неповнолітнього, проведені співбесіди із представниками педагогічного та медичного колективу закладу. Об этом сообщает beauty-frutti.in.ua со ссылкой на СМИ.


Виконавчим комітетом Вінницької міської ради наприкінці 2018 року ухвалене рішення про створення дитячого будинку сімейного типу та влаштовано туди на виховання та спільне проживання дитину-інваліда. Під час моніторингу виявлено, що батьки-вихователі тривалий час без об’єктивних причин відмовлялися забирати дитину додому (до місця виховання – будинку сімейного типу).


Родина помістила неповнолітню дитину до дитячого психоневрологічного санаторію. Впродовж 5-ти місяців хлопчик був взятий до родини лише на 8 діб. Весь інший час і до кінця вересня, дитина-інвалід перебуває на повному державному забезпеченні в зазначеному санаторії. Протягом тривалого часу дитина фактично вилучена із патронатної сім’ї, не отримує родинного виховання від батьків-вихователів, які за названий період жодного разу не провідували дитину. Водночас за всі п’ять місяців батьки-вихователі щомісячно отримували грошове забезпечення саме за виховання та піклування над підопічним, тоді як дитина перебуває на державному забезпечені.


Представником Уповноваженого в центральних областях до служби у справах дітей Вінницької міської ради, на яку законодавством покладено контроль виконання батьками-вихователями обов’язків щодо належного виховання, розвитку та утримання дітей, направлено акт реагування з вимогою провести перевірку та вирішити питання щодо доцільності подальшого надання статусу батьків-вихователів вказаній родині. Крім того, за реагування Представника Уповноваженого Вінницькою місцевою прокуратурою до ЄРДР внесено відомості за фактом зловживання опікунськими правами за статтею 167 КК України.


Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, львівських діток з інвалідністю вчили малювати мокрим по мокрому.

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/na_vinnychchyni_vyyavyly_porushennya_prav_dytynyinvalida_323537.html”

Оставить комментарий

Новые сверху Старые сверху

ТОП 24

Вход